Ateşleme Beyni Arızası Nedenleri

Ateşleme beyni arızası araç kullanım konforunun en önemli sorunlarından biridir. Dengeli ve güvenli şekilde araç kullanmak isteyen herkes aracın ateşleme sisteminin bakımına dikkat etmelidir. Ateşleme bobini ve bu sisteme bağlı olan her bir parçanın belli bir kullanım ömrü vardır. Bu ömrü tamamlayan parçaların ya da sistemin tamamının değişmesi gerekebilir. Periyodik bakım süreçlerinde aracın pek çok sistemi gözden geçirilir. Yapılan tespitler sonucunda arızaların giderilmesi için gerekli adımların atılması büyük önem arz eder. Eskime, zamanını doldurma ve değişim vaktinin gelmesi gibi süreçler ortaya çıkabilir. Bazen de bağlantısal sorunlar, kısa devreler ve tesisat hataları bu konuda sorun yaratabilir.
 

Ateşleme Beyni Arızası Nedenleri

Ateşleme Arızası Belirtileri 

Ateşleme arızası belirtileri aracını tanıyan sürücüler için bir ikaz özelliği taşır. Bu sisteme bağlı olarak ortaya çıkan arızalarda:
  • Aracın çekiş gücünde azalma yaşanması,
  • Uyarı lambasının sebepsiz yanması,
  • Yanık şeklinde kokular gelmesi,
  • Ateşleme sistemi çalışsa bile sonrasında aracın stop etmesi,
  • Araç çalışma esnasında sarsıntı oluşması ve sesler gelmesi,
  • Rölanti dengesizliği yaşanması 
  • Devir dengesizliği sorununun ortaya çıkması yaşanır.
Araç konforu bu durumdan çok olumsuz şekilde etkilenir. 
 

Ateşleme Arızası Belirtileri 

Ateşleme Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Ateşleme arızası belirtileri durumunda bir an evvel uzman servisin desteğini almak büyük önem arz eder. Araç konforu, güvenli sürüş ve rahatlık açısından, beklentilerinizin karşılanması için servisimiz tüm imkânlara sahiptir. Usta ve işinin ehli kadrolarımız gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde yapar. Parça değişimi ve kaliteli parça tedarik konusunda garantili hizmetlerimiz size sunulmaktadır. Modernize edilmiş gelişmiş iş istasyonlarımız, her türlü çözümün en güvenilir adresi konumundadır. Tamir, bakım, onarım ve değişim çözümlerimiz servisimizi çok ayrıcalıklı bir yere getirmiştir. Aracınız için en iyi hizmetleri her zaman bizden talep edebilirsiniz.
 

Ateşleme Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X