EGR Arızası Belirtileri 

Doğanın ve dünyanın korunması açısından bu konuda tedbirli davranmak gerekir. EGR valfi, Egzoz Gazı Devridaimi, ‘’Exhaust Gas Recirculation’’ olarak bilinir. Bu sistemde ortaya çıkan belirtiler:
  • Sarsıntılı motor hareketleri,
  • Yakıt sarfiyatında artış,
  • Egzozdan gelen siyah ve zehirli gaz artışı,
  • Motor performansında düşüş, şeklinde ortaya çıkar.
Periyodik bakım süreçlerinde aracın bu sistemi ve sisteme bağlı bulunan parçaları gözden geçirilir. Muayene süreçlerinde sorun yaşanmaması için egzoz emisyon değerleri büyük önem arz eder. EGR ile ilgili arızaların giderilmesi aracın başarılı şekilde muayeneden geçmesi için çok gereklidir.
 

EGR Arızası Belirtileri 

EGR Arıza Nedenleri

EGR arıza durumuna sebep olan pek çok faktör vardır. Bu faktörler içinde en önelmiş olan ise kalitesiz yakıt kullanımıdır. Yakıt kalitesi düşük olduğunda aracın doğaya daha zararlı gazlar salması söz konusu olur. EGR valfi tıkanıklığı konusunda kalitesi düşük olan yakıtlar çoğu zaman sorunun ta kendisi olur. Aracın hor kullanımı ya da yoğun trafikte çok fazla yol alması bu konuda arızaya yol açan nedenler arasında yer alır. Kısa mesafeli yollarda gerçekleşen yoğun sürüşlerde benzer arıza ve şikâyetlerin ortaya çıkması söz konusu olur.
 

EGR Arıza Nedenleri

EGR Arızası Nasıl Anlaşılır?

EGR arızası nasıl anlaşılır sorusuna verilecek en iyi cevap, bu konuda ortaya çıkan belirtilere bakmak olacaktır. Her araç sahibi fırsat buldukça egzozdan çıkan dumanın durumuna bakmalıdır. Sürüş ve sarfiyat konusunda yaşanan değişiklikler yine önemli bir sorunun habercisi olabilir. Motorun sarsıntılı şekilde çalışması ve yakıtın daha çabuk tükenmesi önemli belirtiler olarak araç sahiplerini uyarır.
 

EGR Arızası Nasıl Anlaşılır?

EGR Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

EGR arıza gibi önemli bir konuda hizmet desteği almak için sizi servisimize bekliyoruz. Yüksek donanım kalitesi, uzman ekipler ve modern iş istasyonlarımız, her türlü sorunun çözümü konusunda size yardımcı olacaktır. Kaliteli yedek parçaları tedarik eden ve garantili hizmet sunan servisimiz, usta ekiplerle göreve her zaman hazırdır. Aracınızın randımanlı ve verimli şekilde yollara geri dönmesi için bize ulaşın. Yüksek kaliteli iş istasyonlarında, hizmetlerimiz oldukça ekonomik ve avantajlı olarak size sunulmaktadır. Otomotiv sektöründeki tüm gelişmeler servisimiz tarafından yakından takip edilmektedir. Aracınızın ihtiyacı olan hizmetleri en uygun şekilde size sunup gereksinimleri karşılamak durumundayız. Usta kadrolarımıza ve gelişmiş servis altyapımıza güvenebilirsiniz.
 

EGR Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X