Marş Motoru Dişli Arızası Belirtileri

Marş motoru dişli arızası bir takım belirtilerle ortaya çıkar. Normal şartlarda araç sağlam olduğunda marş dinamosu sorunsuz çalışır ve sürücülerin dikkatini çeken bir olumsuzluk söz konusu olmaz. Eğer marş dinamosunda ve dinamo dişlisinde bir sorun ortaya çıkarsa:
  • Marş dişlisi yavaş döner.
  • Araç geç marş alır ya da hiç marş almaz. 
  • Marş dinamosundan ve dişlisinden normal olmayan sesler gelir.
  • Marş çalışmasında ve seslerde dalgalanma olur.
Aracının çalışmasına ve normal durumuna aşina olan sürücüler bu türden sorunları hemen anlar. Bazen araç hiç çalışmadığı için çok önemli bir konfor kaybı söz konusu olur.
 

Marş Motoru Dişli Arızası Belirtileri

Marş Motoru Arızası Neden Olur?

Marş motoru arızası genelde akü bağlantısı ve akü sorunları ile kendini gösterir. Söz konusu marş dişlisi olduğunda özellikle metal yorgunluğuna bağlı olan sorunların öne çıktığı bilinir. Kullanım ömrü tamamlanmış olan parçaların zamanında değişimi gerekir. Marş dinamosuna gereken ilgi gösterilmezse o zaman araçların hiç çalışmaması ve yolda kalma durumu ortaya çıkar. Bu durumun çok önemli bir konfor kaybına neden olduğunu söyleyebiliriz

Marş Motoru Arızası Neden Olur?

Marş Dişlisi Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Marş dişlisi arızası aracın ilk çalışmasını önleyen çok önemli sorunlardan biridir. Böylesine önemli bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda yapabilecekleriniz sınırlı olabilir. Servisimiz, donanım ve hizmet kalitesi bakımından bu tür sorunların çözümüne çok büyük katkı sağlar. Usta kadrolarımız ve yüksek ekipman kalitemiz her türlü sorunun çözümünde servisimize yardımcı olur. Yapı itibariyle çok modern hale gelmiş servis istasyonlarımız, arıza çözümü oluşturmada size önemli yardımlar sağlar. Parça değişimi konusunda garantili parçalar ve garantili değişim hizmetlerimiz, aracınız için ve sizin için en iyi çözümlerin ortaya çıkmasına yardımcı olur.
 

Marş Dişlisi Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X